Kalender

Aj! – ett plåsterdrama

16/2– Örebro (förskolor)
17/2 – Örebro (förskolor)
19/2 – Den lilla teatern, Uppsala
22/2 – 10.00 – Teater Martin Mutter, Örebro
28/2 – Örebro (förskolor)
1/3 – Örebro (förskolor)
2/3 – Örebro (förskolor)
3/3 – Örebro (förskolor)
4/3 – Örebro (förskolor)
7/3 – Örebro (förskolor)
8/3 – Örebro (förskolor)
9/3 – Örebro (förskolor)
10/3 – Örebro (förskolor)
13/3 – Fagersta
14/5 – Reykjavik, Island
15/5 – Reykjavik, Island
16/5 – Reykjavik, Island

 

Återvinningscentralen

28/3 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
29/3 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
30/3 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
31/3 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
4/4 2 fst. – Tjörn (skolfst)
5/4 2 fst. – Tjörn (skolfst)
6/4 2 fst. – Tjörn (skolfst)
7/4 1 fst. – Tjörn (skolfst)
10/4  – Helsingborg
12/4 – kl 15.00 – Örebro Vivalla
13/4 – Örebro
19/4 – 2 fst – Helsingborg (skolfst)
2
0/4 – 2 fst – Helsingborg (skolfst)
21/4 – 2 fst – Helsingborg (skolfst)

Under bryggan

1/3  kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
2/3  kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
3/3  kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
4/3  kl 10.00 och 12.10 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
7/3  kl 12.00 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
8/3  kl 09.30 och 12.00 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
9/3  kl 09.30 och 12.00 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
10/3  kl 09.30 och 11.50 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
11/3 kl 10.00 och 11.40 – Ljusnarsberg

 

Pinsamheter

24/2 kl 14.00 – Teater Martin Mutter, Örebro
24/2 kl 18.00 – Teater Martin Mutter, Örebro
22/3 2 fst.- Sölvesborg (skolfst)
23/3
2 fst.- Sölvesborg (skolfst)
24/3
2 fst.- Sölvesborg (skolfst)
25/3 1 fst.- Sölvesborg (skolfst)
29/3 10.00 och 12.30 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
30/3 10.00 och 12.30 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
31/3 kl 10.00 – Järnboås skola,Nora (skolfst)
5/4 kl 09.00 och 10.15 – Motala (skolfst)
6/4 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
7/4 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
11/4 2 fst – Ronneby (skolfst)
12/4
2 fst – Ronneby (skolfst)
13/4
2 fst – Ronneby (skolfst)
19/4 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
20/4 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
22/4 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
2/5 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
3/5 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
4/5 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
5/5 kl 10.00 och 12.30 – Teater Martin Mutter, Örebro (skolfst)
10/5 2 fst – Mörrum (skolfst)
11/5 2 fst – Mörrum (skolfst)
12/5 – Kulturkvarteret, Örebro (abonnerad)

 

Jag, mamma och förintelsen

26/1 – Västerås
27/1 – Karlstad
27/1 – Karlstad
1/2
– Enköping
2/2
– Enköping
3/2
– Enköping
16/2 – Karlskoga
22/4 2 fst. – Västerås INSTÄLLD
23/4 kl 18.00 – Teater Martin Mutter, Örebro INSTÄLLD
24/4 kl 15.00 – Teater Martin Mutter, Örebro INSTÄLLD
26/4 – Västerås (skolfst) INSTÄLLD